Kilka słów o nas

Serdecznie witamy Cię na naszym blogu! Jeśli tutaj trafiłeś,  prawdopodobnie masz lub chcesz mieć coś wspólnego z finansami lub bankowością. A my się temu nie dziwmy, ponieważ sami od lat jesteśmy związani z tą branżą i trudno nam sobie wyobrazić siebie w jakiejkolwiek innej.

Jeśli jeszcze się wahasz czy rozpocząć kształcenie na kierunku ekonomicznym, pozwól nam rozwiać twoje wątpliwości. Zastanów się teraz, czy wśród znajomych masz osoby po finansach, którzy narzekają na brak pracy? Oczywiście, że nie! A teraz pomyśl o wszystkich tych, którzy zdecydowali się na socjologię, filozofię czy inne kierunki humanistycznie. Czy to nie właśnie oni dorabiają dorywczo na ogródkach jako kelnerzy? No właśnie. Więc tym sposobem masz pierwszą odpowiedź dlaczego warto. Postaramy się jednak Ciebie w niej utwierdzić. 

Zapotrzebowanie na specjalistów

Finanse i bankowość to branże, w której zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów. Nie wierzysz? Przejrzyj ostatnie raporty dotyczące zatrudnienia. Od długiego czasu pokazują one coraz większe zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem ekonomicznym i corocznie prognozy te się sprawdzają. 

Nudna, a może jednak nie?

Pewnie myślisz, że praca w finansach i bankowości jest nudna. Owszem, musisz liczyć się z codziennym zakresem obowiązków, który może być dla Ciebie monotonny, ale popatrz też na to z innej strony. Masz realny wpływ na rozwój firmy, dla której współpracujesz. Przecież będziesz nie tylko dbał o porządek w dokumentach, ale również oceniał jej kondycję finansową, przygotowywał plany naprawcze czy strategie rozwoju. Będziesz pracował na jej sukces, a sukces firmy będzie też twoim sukcesem

Chyba zaczynasz już rozumieć o co chodzi, prawda? No to teraz musimy Cię przekonać jeszcze do tego, abyś stał się naszym Czytelnikiem - najlepiej wiernym i regularnie tutaj zaglądającym. Opowiemy Ci trochę o sobie, bo pewnie zastanawiasz się kim jesteśmy i jakie mamy kompetencje, aby pisać o finansach i bankowości. Jesteśmy zespołem redakcyjnym, w skład którego wchodzą nauczyciele, właściciele firm oraz osoby związane z bankowością i branżą finansową.

 

  • Co zatem nas wyróżnia?

WIEDZA - DOŚWIADCZENIE - PASJA 

Wszyscy skończyliśmy studia związane z finansami, zdobywaliśmy swoje doświadczenie w branży i od wielu lat jesteśmy z nią związani. Nasza praca jest naszą pasją. Ten blog również stał się naszą pasją, obiecujemy Ci, że go nie zaniedbamy i że będzie "żył" cały czas.

 

  • Dlaczego warto zaglądać na naszego bloga?

 

1. Jeśli zdajesz właśnie maturę i chcesz się upewnić, czy warto związać swoją przyszłość z branżą finansów i bankowości, dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj wiele cennych informacji, które pomogą Ci się w tym utwierdzić.

2. Jeśli jesteś po studiach i szukasz pracy w tej branży, podpowiemy Ci jak to zrobić, abyś był zadowolony z zarobków. 

3. Jeśli pracujesz już w finansach lub bankowości i chcesz poszerzyć swoje kompetencje, wskażemy Ci odpowiednie kursy i szkolenia.

4. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowinkami z branży, znajdziesz tutaj fachowe i aktualne artykuły. 

 

Życzymy Ci drogi Czytelniku miłego obcowania z finansami i bankowością - na naszym blogu, na studiach czy też w pracy!