Absolwenci

Zdecydowałeś się studiować finanse, ale nie jesteś przekonany czy warto? Już masz wysyłać formularz rejestracyjny na studia, ale wciąż się wahasz? Przeczytaj wypowiedzi kilku absolwentów, którzy wybrali kiedyś ten sam kierunek co Ty teraz. 

 

 

"Kiedy decydowałem się na kierunek jakim są finanse, większość moich znajomych śmiała się ze mnie, że wybieram najnudniejszy kierunek z możliwych. Dowcipom nie było końca.

Dziś ja śmieję się ze wszystkich tych, którzy wtedy wybrali socjologię czy filozofię. Ja jestem dyrektorem banku, oni wciąż szukają pracy, łapiąc się zajęć dorywczych i ledwo wiążąc koniec z końcem. Ja jeżdżę za zagraniczne wakacje, ich nie stać na weekend w Zakopanym. Jeśli więc wahasz się jaki kierunek wybrać, finanse są przepustką do lepszej przyszłości".

                                                       

 

 

"Wybór studiów nie był dla mnie prosty. Z racji tego, że byłam dość nieśmiała, chciałam iść tam, gdzie moi znajomi. Oni jednak wybrali głównie kierunki humanistyczne i pedagogiczne, ja bardziej widziałam się na Uniwersytecie Ekonomicznym albo w Szkole Handlowej. Zaryzykowałam wtedy i to był doskonały wybór.

Podczas gdy moi znajomi po obronieniu pracy magisterskiej szukali pracy miesiącami, ja już na studiach współpracowałam z dużymi markami. Kiedy skończyłam studia byłam już na takim poziomie zarobów, na jakim oni nie będą przez kolejne 10 lat"

                               

 

 

"Jeśli chcesz studiować, to tylko finanse albo ekonomię. Wszystkie studia humanistyczne są niewiele warte, jeśli chcesz aplikować kiedyś do dużych firm na poważne stanowiska. Pamiętaj, że wybór studiów to pierwszy krok do twojej kariery - jeśli tutaj popełnisz błąd, później nie będzie łatwo.

Po studiach ekonomicznych nie bujasz w obłokach jak Ci wszyscy humaniści. Wiesz czego chcesz, umiesz zaplanować sobie ścieżkę kariery i skrupulatnie ją realizować. Uwierz, to najlepsze co może Cię spotkać"

                                     

Hits: 4081