E-uczelnia 

Parent Category: ROOT Category: Uncategorised Created: Saturday, 03 June 2017 Last Updated: Sunday, 04 June 2017 Published: Saturday, 03 June 2017 Written by Super User Print Email

Jeszcze jakiś czas temu, jeśli student chciał cokolwiek załatwić na uczelni, musiał osobiście udać się do dziekanatu. Dziekanaty otwarte były przeważnie kilka godzin dziennie, a Panie nie spieszyły się szczególnie, aby móc obsłużyć jak najwięcej studentów. Dlatego też na akademickich korytarzach tworzyły się kolejki rodem z PRL-u. 

Niektórzy studenci koczowali przed drzwiami dziekanatu od wczesnych godzin porannych, chcąc mieć pewność że w danym dniu uda im się załatwić swoją sprawę. Dziś to praktycznie przeszłość, ponieważ większość kwestii można załatwić w sposób elektroniczny.

Wirtualny Dziekanat 

Program "Wirtualny Dziekanat" został wdrożony już na wielu uczelniach w Polsce i trzeba przyznać, że był to krok milowy w zakresie poprawy kontaktów pracowników dziekanatu ze studentami. Dostęp do Wirtualnego Dziekanatu mają również Wykładowcy, którzy za jego pośrednictwem mogą wysyłać wiadomości do studentów oraz otrzymywać od nich informacje, pobierać listy studentów czy publikować materiały dydaktyczne. Wykładowca w Wirtualnym Dziekanacie wprowadza także informacje dotyczące ocen i zaliczeń studenta.

Hits: 5329